Svátek má: Důvěra • Objektivita • Svoboda • Tradice 

Menu

D.O.S.T. - Declaration SignatářiSněmy signatářů Prohlášení iniciátorůAkce signatářů

Prohlášení - výzvy - otevřené dopisy

Dopis D.O.S.T. irskému lidu


Vážení irští přátelé,
Za pár týdnů se bude irský národ znovu rozhodovat, zda přijme Lisabonskou smlouvu, či nikoli. Jsme si stejně jako vy vědomi toho, že případný kladný výsledek tohoto referenda nemůže mít právní platnost, protože jste Lisabonskou smlouvu zamítli definitivně a právoplatně již loni. Chápeme však, že vaše vláda ustoupila brutálnímu nátlaku ze strany bruselských mocipánů a vlastizrádných politiků z Francie a Německa zejména, a nové referendum pořádá. Věříme však, že se irský lid rozhodne opět ku prospěchu své země a celé Evropy. Přejeme vám proto, abyste byli opět stateční a znovu zamezili tento pokus o zotročení evropských národů.

Naprosto souhlasíme s tím, co o Lisabonské smlouvě mimo jiné řekl náš president Václav Klaus na jednání českého Ústavního soudu: „Pokud tato smlouva vstoupí v platnost, změní se jak mezinárodní postavení, tak i vnitřní poměry našeho státu. Oslabena bude i váha naší země při rozhodování, která probíhají v Evropské unii... Demokraticky konstituované orgány našeho státu budou zbaveny možnosti rozhodovat o celé řadě oblastí veřejného života. Rozhodování bude předáno do rukou unijních, které dostatečné demokratické kontrole nepodléhají. Těm bude navíc umožněno, aby své pravomoci nad záležitostmi života naší země a jejich občanů dále rozšiřovaly podle svého uvážení a to bez našeho souhlasu.“

Náš národ má s „předáváním rozhodování“ do cizích rukou staleté neblahé zkušenosti, a proto zaznívá i u nás silný hlas proti Lisabonské smlouvě. Nám však bohužel nebylo vinou zrádné vlády a parlamentu umožněno, abychom svůj nesouhlas vyjádřili v referendu. O to více upínáme své zraky k Irsku, které se pro nás stalo posledním ostrovem svobody. Agenti Bruselu vás teď budou balamutit, přemlouvat, budou vám nabízet hory doly, ale prosíme vás moc – nevěřte jim. Máme my i vy své historické zkušenosti. Řekněte NE pro záchranu Evropy!

Naše občanská iniciativa D.O.S.T. hodlá povzbudit vaši nezlomnost a odvahu uspořádáním dvou demonstrací solidarity před irskou ambasádou v Praze, a to ve čtvrtek 17. a 24. září, vždy od 18 hodin. A v sobotu 3. října, den po vašem referendu, pořádáme pochod na Pražský hrad (sraz v 15 hodin opět před irskou ambasádou), kde hodláme mimo jiné předat našemu presidentovi Václavu Klausovi písemné vyjádření díků za jeho statečný odpor vůči Lisabonské smlouvě a prosbu, aby nadále ve svém odporu vytrval, i v případě, že by dopadlo irské referendum pro nás nepříznivě. I pak ještě pořád zbývá naděje, že – za podmínky, že ještě alespoň jedna země nedokončí ratifikaci - nová britská vláda uspořádá příští rok referendum o Lisabonské smlouvě.

Nechceme však spoléhat na „poslední naději“ a věříme, že irský lid rozhodne o krachu plánů novodobých uchvatitelů Evropy jíž v pátek 2. října 2009.

Vážení irští spolubojovníci,

buďte odvážní a nesmlouvaví, evropské národy vám to nikdy nezapomenou!

V Praze 4. září 2009

Za iniciativu D.O.S.T.: Petr Bahník, Ladislav Bátora, Michal Semín

© 2010 Akce D.O.S.T. - Důvěra - Objektivita - Svoboda - Tradice - akce-dost@seznam.cz | webmaster