Svátek má: Důvěra • Objektivita • Svoboda • Tradice 

Menu

D.O.S.T. - Declaration SignatářiSněmy signatářů Prohlášení iniciátorůAkce signatářůKomentáře

Stalo se

Odpůrci Lisabonské smlouvy budou hlídkovat
v Brně před ústavním soudem
a o státním svátku budou pochodovat Prahou

Iniciativa D.O.S.T. ve spolupráci s 23 dalšími organizacemi pokračuje ve svých aktivitách na podporu českého prezidenta Václava Klause v jeho odporu proti Lisabonské smlouvě.

Na úterý 27. října svolala do Brna před budovu Ústavního soudu v Joštově ulici tzv. Hlídky svobody. Akce bude zahájena už v 8 hodin dopoledne a potrvá po celý den.

„Protože politický a mediální tlak příznivců smlouvy na rozhodování soudu je nepřehlédnutelný, chceme formou symbolických občanských ,hlídek‘ připomenout zásady objektivity a nezávislosti, jimiž je Ústavní soud vázán,“ uvedl jeden z organizátorů Michal Semín.

Více informací viz v letáku: Hlídky svobody

Akce D.O.S.T. budou pokračovat i druhý den v Praze u příležitosti výročí vzniku československé republiky - v Praze se uskuteční Pochod na obranu svobody a státní suverenity.

Při pochodu proti Lisabonské smlouvě a za samostatný stát vystoupí 28. října na Jungmanově náměstí v Praze řada poslanců (Eva Dundáčková, Jan Schwippel), senátorů (Jaroslav Kubera, Jiří Oberfalzer) a dalších politiků (předseda Svobodných Petr Mach, předsedkyně Suverenity Jana Bobošíková, předseda ČSNS Karel Janko, zástupci strany NEZDEM či strany Právo a spravedlnost), stejně jako zástupci občanských iniciativ (Hnutí pro život) či osobnosti veřejné scény (ředitel divadla Ta Fantastika Petr Kratochvíl). Europoslanci Ivo Strejček a Hynek Fajmon, poslanci Alena Páralová a Juraj Raninec a senátor Petr Pakosta se pochodu nebudou moci pro zaneprázdnění zúčastnit, ale vyjádřili mu veřejnou podporu.

Pochod začíná v 15:00 v dolní části Malostranského náměstí v Praze, odkud povede přes Karlův most na Jungmannovo náměstí do blízkosti propagačního centra EU.

„Svou účastí opět odmítneme diktát Lisabonské smlouvy a vyjádříme podporu odvážnému a pevnému postoji prezidenta republiky,“ vysvětlil Semín.

Bližší informace viz v letáku: Den Nezávislosti

Protestní akce navazují na sérii podobných demonstrací, které proběhly před irským referendem a vzápětí po něm. Pochodu na Hrad se tehdy účastnilo bezmála 500 odpůrců Lisabonské smlouvy, které na Hradčanské náměstí přišel pozdravit sám prezident republiky.

Občanská iniciativa D.O.S.T. – www.akce-dost.cz,
mobil: 732 549 648, e-mail: akce-dost@seznam.cz
DEN NEZÁVISLOSTI

Občanská iniciativa D.O.S.T. si dovoluje pozvat /pozvánka v pdf./ všechny svobodomyslné občany k Pochodu na obranu svobody a státní suverenity, který se uskuteční v Praze ve středu 28. října 2009 u příležitosti výročí obnovení samostatnosti našeho státu.
Sraz je v 15. hodin, v dolní části Malostranského náměstí v Praze, odkud půjdeme přes Karlův most na Jungmannovo náměstí, do blízkosti propagačního centra EU.
Svou účastí opět odmítneme diktát Lisabonské smlouvy a vyjádříme podporu odvážnému a pevnému postoji prezidenta republiky v této věci.
| 19.10.2009 |

HLÍDKY SVOBODY

Občanská iniciativa D.O.S.T. si dovoluje vyzvat /pozvánka v pdf./ zástupce politických stran, sdružení a iniciativ i všechny občany, kterým není lhostejný osud naší země a odmítají diktát Lisabonské smlouvy, k účasti na akci „Hlídky svobody“, jež se uskuteční 27. října 2009 v Joštově ulici v Brně, v blízkosti budovy Ústavního soudu ČR.
Protože je velmi pravděpodobné, že právě v onen den může Ústavní soud o Lisabonské smlouvě jednat, a protože politický a mediální tlak příznivců smlouvy na rozhodování soudu je nepřehlédnutelný, chceme formou symbolických občanských „hlídek“ připomenout zásady objektivity a nezávislosti, jimiž je Ústavní soud vázán, i skutečnost, že jeho jednání nesledují jen domácí a zahraniční prolisabonské „elity“, ale především občané této země, na jejichž životy, práva a svobody může mít konečný verdikt bezprostřední dopad.
Akci zahájíme již v 8 hodin dopoledne zapojit se do akce bude možné kdykoli během dne.
Přijďme vyjádřit své ANO věci svobody a své NE politickým a mediálním manipulacím!
| 19.10.2009 |


© 2010 Akce D.O.S.T. - Důvěra - Objektivita - Svoboda - Tradice - akce-dost@seznam.cz | webmaster