Svátek má: Důvěra • Objektivita • Svoboda • Tradice 

Menu

D.O.S.T. - Declaration SignatářiSněmy signatářů Prohlášení iniciátorůAkce signatářů

Stalo se

Akce D.O.S.T. se 1. září zúčastnily stovky lidí

Více než 300 občanů protestovalo 1. září na Malé Straně na demonstraci svolané Akcí D.O.S.T. proti výuce sexuální výchovy na základních školách.
Na Malostranském náměstí se sešlo po páté hodině více než 300 lidí. Demonstranté měli transparenty s nápisy jako „Hry dětem, sex dospělým", „Chráníme naše děti" a „Žádné SEXperimenty s našimi dětmi". Lidé také nesli prapory Akce D.O.S.T. a české vlajky.

Při úvodním projevu předseda Akce D.O.S.T. Ladislav Bátora označil sexuální výchovu za útok na rodinu. Kandidát Suverenity Jany Bobošíkové do Senátu za Prahu 11 rovněž poděkoval ministru školství Josefu Dobešovi za to, že stáhnul příručku z webu ministerstva.

Průvod se pak vydal za skandování hesel „Rodičovská práva“, „Děti patří rodičům“ a podobně k ministerstvu školství a zastavil se před kostelem Panny Marie Vítězné v Karmelitské ulici. Zástupci jednotlivých politických stran a občanských sdružení, které manifestaci podpořily, pak vystoupili se svými projevy.

Hned v úvodu přečetl moderátor akce Michal Semín zdravici od Výboru na obranu rodičovských práv (V.O.R.P.), na jehož podporu Akce D.O.S.T. shromáždění svolala. Poté promluvil místopředseda Akce D.O.S.T. Petr Bahník, který ve svém projevu označil experimenty ministerstva školství s našimi dětmi za součást širšího tlaku nové ideologie, která je nám vnucována z Evropské unie.

S kritikou ministerstva školství a výzvou k neustálému tlaku na státní orgány, aby se podařilo zabránit zavedení sexuální výchovy do našich škol, přišel i prezident Hnutí pro Život ČR Radim Ucháč. Na shromáždění promluvila také exposlankyně ODS a nedávná kandidátka na ombudsmana nominovaná prezidentem Václavem Klausem Eva Dundáčková, která přítomným řekla, že technické popisy sexuálních praktik bez přihlédnutí k emocionální rovině a duši nejsou ničím, co by děti mohlo nějak rozvíjet. Namísto sexuální výchovy by podle ní ve školách měla být spíš výchova k sociálním dovednostem, odpovědnosti a rodičovství.

Na akci vystoupili rovněž i zástupci některých mimoparlamentních politických stran a přítomným zazpíval několik svých písní zesměšňujících hlavně bruselskou byrokracii známý folkový písničkář Pepa Nos.

Za Konzervativní stranu vystoupil kancléř Martin Rejman, Za Korunu Českou potom promluvil její předseda Václav Srb a za Právo a Spravedlnost místopředseda Kryštof Kindler.

Celostátní leader Bloku Suverenita Jana Bobošíková ve svém projevu mimo jiné uvedla: "Škola má vzdělávat, rodina má vychovávat. Příručka, která míří do škol, zbavuje děti lidské důstojnosti. Dělá z jejich těla majetek." Její razantní projev se setkal s bouřlivým potleskem přítomných.

Zřejmě nejvýraznější příspěvek měl prezidentův vicekancléř Petr Hájek, který nakonec z časových důvodů nedorazil, ale byla zde přečtena jeho zdravice, v níž řekl, že obhájci občanských svobod jsou označováni za zpátečníky. Rovněž řekl, že kdyby se tam sešlo šest lidskoprávníků, všechna média a televize by o tom informovala.

„To byste museli být přinejmenším veselí homosexuálové nebo rozzlobené sufražetky, levicoví radikálové, takřečení antifašisté, nebo alespoň kapličtí knihovníci, otvírači hrobů německých obětí české zvůle či věrozvěstové eurounionistického ráje pod berlínsko-bruselským protektorátem. Prostě pokroková elita národa!" napsal ve své zdravici Hájek.

„Dvacet let pro vás odborníci z populární Prezidentské knihovny Václava Havla připravují non stop Kursy pokroku: Celé zástupy novinářů, feministek, gayů, zelených alarmistů a dalších soudruhů v čele s místní odbočkou Páté kolony Evropské unie se ve dne v noci snaží vybělit vám srdce a mozky do vzorné jednotné pokrokové čistoty," pokračovala zdravice, kterou Hájek zakončil slovy: „Bůh vám žehnej a ochraňuj vás, přátelé."

Nakonec promluvil poradce předsedy vlády a ředitel Občanského institutu Roman Joch, který zareagoval na pět vzdorodemonstrantů ze sdružení Nová antikapitalistická levice, kteří měli transparent s nápisem, že nežijeme ve středověku. Joch řekl, že sice nežijme ve středověku, ale ani ve dvacátém století, které bylo charakteristické tím, že zde vládly totalitní režimy, které považovaly děti za vlastnictví státu. Jeho vystoupením více než dvouhodinová akce v 19 hodin v poklidu skončila.


Média o akci

Foto - Neexperimentujte s našimi dětmi

www.prvnizpravy.cz - Sexuální výchově na školách řekly ne stovky lidí

www.prvnizpravy.cz - Jsem Bobošíková, ne Palinová. Ale rodinu ctím

www.parlamentnilisty.cz - Hájek: Musíte být veselí homosexuálové, aby se o vás psalo

www.ceskenoviny.cz - V Praze demonstrovalo asi 150 odpůrců sexuální výchovy na školách

zpravy.kurzy.cz - O sexuální výchově dětí mají rozhodovat rodiče, demonstrovalo v Praze 200 lidí

www.denikreferendum.cz - Podle Bobošíkové budou žáci tázáni, zda masturbují

www.regiony24.cz - O sexuální výchově dětí mají rozhodovat rodiče, demonstrovalo v Praze 200 lidí

domaci.eurozpravy.cz - Sexuální výchově na školách řekly NE stovky lidí

www.denik.cz - Rodiče demonstrovali proti sexuální výchově ve škole

regiony.impuls.cz - V Praze demonstrovalo asi 150 odpůrců sexuální výchovy na školách

res.claritatis.cz - Jak proběhla demonstrace na podporu rodičovských práv?

www.parlamentnilisty.cz - Hájek se opřel do Havla, gayů, feministek a EU


Video - Neexperimentujte s našimi dětmi - 1. září 2010 - Praha

© 2010 Akce D.O.S.T. - Důvěra - Objektivita - Svoboda - Tradice - akce-dost@seznam.cz | webmaster