Svátek má: Důvěra • Objektivita • Svoboda • Tradice 

Menu

D.O.S.T. - Declaration SignatářiSněmy signatářů Prohlášení iniciátorůAkce signatářůKomentáře

Prohlášení - výzvy - otevřené dopisy

Dopis velvyslanci USA

Norman L. Eisen, velvyslanec USA
Velvyslanectví USA v Praze, Tržiště 15, 118 01 Praha 1 - Malá Strana

V Praze, 8. srpna 2011

Vážený pane velvyslanče,
počátkem července jste se zúčastnil přejmenování části pražské ulice Dr. Zikmunda Wintra na ulici Ronalda Reagana. Prezident Reagan patří mezi velké osobnosti dějin 20. století, jež se zasloužily o to, že naši vlast přestala svírat komunistická ideologie, ničící přirozený mravní řád a tedy i samotné základy euroatlantické kultury a civilizace. A proto, když se Reaganova administrativa „vměšovala“ do vnitřních záležitostí tehdejšího Československa, neměli proti tomu svobodymilovní Češi sebemenších námitek.

Právě s ohledem na tento odkaz prezidenta Reagana a dobré vztahy mezi našimi národy však nemůžeme souhlasit s tím, že velvyslanectví USA, v jehož čele stojíte, vyjádřilo veřejnou podporu organizátorům srpnového Prague Pride, a důrazně proti tomu protestujeme. Zmíněná akce je pořádána skupinami homosexuálů a leseb, jejichž nároky, vznášené vůči české veřejnosti, značně přesahují rámec pouhé tolerance. Požadují plné morální uznání svého stylu života, postavení homosexuálních vztahů na roveň s manželstvím i adopci dětí homosexuálními a lesbickými páry. Tyto požadavky jsou v rozporu s našimi tradicemi a prezident Reagan byl toho názoru, že jsou v rozporu i s těmi nejlepšími tradicemi národa

amerického. Mrzí nás, že se jménem státu, jež nám stál po boku v boji proti komunismu, angažujete ve prospěch nátlakových organizací, jejichž ideologie vykazuje podobné rysy sociálního inženýrství jako marxismus-leninismus.

S úctou,

Ladislav Bátora, předseda Akce D.O.S.T.; Petr Bahník, místopředseda Akce D.O.S.T.; František Červenka, tajemník Akce D.O.S.T.; Michal Semín, spoluzakladatel iniciativy D.O.S.T.


© 2010 Akce D.O.S.T. - Důvěra - Objektivita - Svoboda - Tradice - akce-dost@seznam.cz | webmaster