Svátek má: Důvěra • Objektivita • Svoboda • Tradice 

Menu

D.O.S.T. - Declaration SignatářiSněmy signatářů Prohlášení iniciátorůAkce signatářůKomentáře

Prohlášení - výzvy - otevřené dopisy

PROHLÁŠENÍ AKCE D.O.S.T. NA OBRANU PREZIDENTA REPUBLIKY

Důrazně protestujeme proti nenávistné kampani rozpoutané v posledních dnech proti osobě prezidenta republiky. Odmítáme postup prezidentových odpůrců z řad politiků, novinářů a dalších tvůrců veřejného mínění, kteří populisticky zneužívají otázku prezidentem vyhlášené amnestie. Odmítáme probíhající mediální lynč namířený proti stále ještě nejvíce respektované osobnosti české politické scény a hodnotám, které dlouhodobě zastává.

V souvislosti s uvedenými skutečnostmi jsme vážně znepokojeni tím, že se faktická vláda nad politikou stále otevřeněji a v míře dosud nebývalé přesouvá do rukou vlivných médií a jimi preferovaných aktivistických skupin, čímž je podle našeho názoru ohrožena sama podstata transparentní zastupitelské demokracie.

Vyjadřujeme proto v současné chvíli svou rozhodnou podporu prezidentu republiky i odhodlanost stát při něm v době, kdy se od něj, alespoň zdánlivě, přízeň části veřejnosti odvrací.

Pevně doufáme, že z tohoto boje vyjde pan prezident posílen a spolu s ním se autentická konzervativní pravice v naší vlasti přihlásí o slovo ještě důrazněji, než kdykoli předtím.

V Praze 8. 1. 2013

Michal Semín, předseda; Petr Bahník, místopředseda


© 2010 Akce D.O.S.T. - Důvěra - Objektivita - Svoboda - Tradice - akce-dost@seznam.cz | webmaster