Svátek má: Důvěra • Objektivita • Svoboda • Tradice 

Menu

D.O.S.T. - Declaration SignatářiSněmy signatářů Prohlášení iniciátorůAkce signatářůKomentáře

Prohlášení - výzvy - otevřené dopisy

Akce D.O.S.T. proti primátorské záštitě Prague Pride

V srpnu se má v centru Prahy opět konat homosexualistická exhibice Prague Pride s oficiální záštitou primátorky Adriany Krnáčové. Jelikož je ke všem rozumným důvodům proti zmíněné záštitě letos nutno připočítat i změněnou bezpečnostní situaci, v níž se Praha snadno může stát terčem útoků islamistických teroristů, rozhodli se představitelé Akce D.O.S.T. využít všech možností, jak paní primátorku a zastupitele hlavního města znovu upozornit na veškeré aspekty a rizika věci a od oficiální podpory Prague Pride je odradit.

V den posledního předprázdninového zasedání pražského zastupitelstva, ve čtvrtek 16. června, rozdávala skupina „dosťáků“ před budovou magistrátu přicházejícím zastupitelům informativní letáky a během zasedání představitelé Akce D.O.S.T. Petr Bahník a Michal Semín primátorku Krnáčovou interpelovali. Kromě toho se na ni obrátili i osobním dopisem.

Bohužel, jak je z reakcí paní primátorky zřejmé, neuvědomuje si ani vadný charakter Prague Pride a z toho plynoucí nepatřičnost své záštity, ani nebezpečí, kterému svou podporou homosexualistické exhibice potenciálně vystavuje občany a návštěvníky města. Příznačný je také „detail“, že letos na jaře právě paní primátorka Krnáčová prohlásila Prahu za město „otevřené migraci“. Současně tak muslimy do Prahy zve, a zároveň je svou záštitou Prague Pride provokuje. Že Akce D.O.S.T. považuje obojí za krajně nerozumné, není třeba zdůrazňovat.

Texty korespondence mezi představiteli Akce D.O.S.T. a paní primátorkou, záznam znění a průběhu interpelací i text informativního letáku distribuovaného zastupitelům přikládáme níže. O „argumentech“, kterými paní primátorka svou neústupnou podporu Prague Pride zdůvodňuje, i o způsobu myšlení a chování dalšího „proprideového“ pražského politika, radního Štěpánka ze Strany Zelených, si tak může udělat úsudek každý sám.

-r-


© 2010 Akce D.O.S.T. - Důvěra - Objektivita - Svoboda - Tradice - akce-dost@seznam.cz | webmaster