Svátek má: Důvěra • Objektivita • Svoboda • Tradice 

Menu

D.O.S.T. - Declaration SignatářiSněmy signatářů Prohlášení iniciátorůAkce signatářůKomentáře

Prohlášení - výzvy - otevřené dopisy

Prague Pride si primátorskou záštitu nezaslouží

(Text letáku Akce D.O.S.T. rozdávaného před pražským magistrátem 16.6. 2016)

V Praze se každoročně koná několik stovek kulturních, duchovních či charitativních akcí, z nichž se některé těší oficiální záštitě primátora hlavního města. Veřejnost přirozeně předpokládá, že tato záštita je udělována takovým aktivitám, které korespondují s tradicí a pozitivními hodnotami tisícileté kulturní historie Prahy, přispívají k pocitu sounáležitosti všech občanů nebo mají ryze filantropický, nekomerční charakter. Kontroverzní „festival“ Prague Pride však není nositelem žádné z těchto charakteristik a přesto mu byla primátorská záštita v minulých letech opakovaně udělena. Proč? Racionální, neideologická zdůvodnění oprávněnosti tohoto přístupu najít nelze. Naopak velmi snadno lze vyjmenovat vážné důvody, proč by paní primátorka v letošním roce oficiální záštitu „festivalu“ Prague Pride udělit neměla:

Prague Pride není o svobodě, rovnosti či občanských právech. Slouží k šíření extrémní ideologie, má konfrontační charakter a cíleně rozděluje společnost. Záštitu by měly obdržet aktivity přesně opačného charakteru.

Prague Pride se kriticky vymezuje proti modelu klasické rodiny založené na manželství muže a ženy. Jen heterosexuální vztah může zajistit přirozenou reprodukci a rodina je základem každé fungující společnosti. Neměly by záštitu získat spíše akce prorodinné?

Propagační materiály Prague Pride zvaly účastníky mimo jiné i na „festivalové“ aktivity slibující „úchyláky a fetišisty“, „koženou zónu“ či „rozjetou párty, která polibkem na rty nekončí“ (citace z oficiálního programu Prague Pride 2015). Opravdu mají mít podobné extravagance záštitu primátorky?

Zmíněné „festivalové“ akce jsou velkým byznysem pro provozovatele homosexuálně orientovaných erotických služeb. Obdrží primátorskou záštitu rovněž heterosexuální pražské nevěstince a striptýzové bary?

Pochodu v rámci Prague Pride se opakovaně účastnili také organizovaní pedofilové. Brzy o sobě asi dají vědět i „komunity“ nekrofilní, zoofilní a začnou pořádat své akce „hrdosti“. Dostanou časem záštitu i ony, nebo pro změnu zvítězí zdravý rozum?

Nedávný islamistický útok na homosexuální klub v USA připomněl další důvody, proč o správnosti udělení záštity pochybovat. Výrazně totiž zvyšuje bezpečnostní rizika spjatá s pořádáním Prague Pride (paní primátorka se ostatně bude moci dále jen velmi těžko prezentovat jako politička podporující imigraci a současně zaštiťovat akci, která muslimské imigranty provokuje k násilí).

Prague Pride představuje rovněž značné riziko zdravotní. Zhodnocení jeho míry je věcí odborníků, nicméně v době, kdy statistiky jasně hovoří o výrazném nárůstu výskytu HIV a dalších pohlavně přenosných chorob v České republice, je podpora obdobného „festivalu“ udělením záštity krajně nezodpovědná.

Z uvedených i řady dalších důvodů je proto třeba konstatovat, že

PRAGUE PRIDE SI PRIMÁTORSKOU ZÁŠTITU NEZASLOUŽÍ

a paní primátorka Krnáčová by od ní měla ustoupit!

Akce D.O.S.T.


© 2010 Akce D.O.S.T. - Důvěra - Objektivita - Svoboda - Tradice - akce-dost@seznam.cz | webmaster