Ve svém zakladatelském manifestu vyjádřilo před jedenácti a půl rokem vznikající hnutí D.O.S.T. své znepokojení nad novou totalitní ideologií, která se tehdy již několik let šířila Evropou. V současné době se naše obavy potvrdily, když v závěsu za nesnášenlivou ideologií vtrhla i do naší vlasti zlá a nenávistná politická praxe. Před několika dny to byl fyzický útok na našeho signatáře Ladislava Jakla a nyní je to zuřivá kampaň proti jednomu ze zakladatelů našeho hnutí Michalu Semínovi. V obou případech jde o lidsky velmi tolerantní a mírumilovné lidi, kteří si své užili za komunistického režimu a dnes se důvodně obávají, že opět nastává doba politického útisku.
Akce D.O.S.T. vždy pevně hájila občanské svobody, legitimitu demokratických procedur a maximální názorovou pluralitu ve veřejném prostoru. To je přesně ten důvod, proč je Michal Semín tím nejvhodnějším kandidátem do Rady ČTK. Srovnejme s tím počínání jeho ukřičených odpůrců. Rádi tvrdí, že „demokracie je u nás ohrožena“. Ano, je to tak. Právě oni jsou totiž velkým nebezpečím pro právní a politické zřízení naší republiky. Proti zákonným procedurám, jako jsou svobodné volby a hlasování v parlamentu, staví pečlivě organizovaný nátlak ulice, náměstí a Letenské pláně. Dokonce po německém (!) vzoru už sáhli i k fyzickému násilí.
Prakticky všichni přední aktivisté našeho hnutí se podíleli na událostech z konce 80. let. Tím více jsme zděšeni tím, co se dnes odehrává. Těm z nás, kteří navíc mají znalosti historie, nemohlo ujít, že dnešní praktiky totalitních pučistů připomínají události v Československu z let 1947 – 1948. Zmanipulovaní občané, kteří se naivně domnívají, že se podílejí na novém „Listopadu 1989“ se ve skutečnosti stávají aktéry pokusu o nový „Únor 1948“. Pučisté se tentokrát nemusejí obávat armády, protože ta prakticky neexistuje. Místo vyzbrojení nových milicí chtějí lidem jednoduše vzít možnost držet zbraně. Tajnou policii jim nahradily veřejnoprávní sdělovací prostředky, které páchají svou udavačskou činnost takřka v přímém přenosu. Proto si ji nechtějí nechat narušovat skutečně nezávislými a svobodnými osobnostmi, jako je Michal Semín.
Naléhavě vyzýváme všechny spoluobčany, aby se nenechali dále svádět totalitářskou propagandou, aby mysleli kriticky a vlastní hlavou a aby proti pseudorevoluci na ulicích českých měst postavili pevné přesvědčení o nutné pluralitě názorů a postojů. Prezident-zakladatel T. G. Masaryk nám odkázal své přesvědčení, že demokracie je diskuse. Nekřičme tedy na náměstích, ale diskutujme. Neodsuzujme, ale nechme své spoluobčany svobodně hlásat jejich názory. Nesnažme se zastrašit zvolené orgány, ale nechme je bez nátlaku jednat!
V Praze dne 18. června 2019
Petr Bahník, předseda Akce D.O.S.T.
Jiří Hejlek, místopředseda Akce D.O.S.T.
Správně, ti političtí popletové, včetně našich politiků typu Hamáčka, si nezaslouží, aby jim tohle prošlo a mohli tak své zvrácené představy o světe nesvobody dále šířit.
Plně souhlasím a děkuji za prohlášení.
diskutujme a modleme se a nezapomínejme, že boj je veden ne proti tělu, ale především proti mocnostem v povětří
Dobrý den,
pana Semína znám. Jeho politické i odborné postoje sleduji nejméně deset let. Nechápu, kdo může mít proti jeho osobě námitky. Hais
Jednoznačný souhlas.
Nevím jak reagovat, ale máte pravdu, podporuji volbu M. Semína do rady.
Dobrý den,
již v minulosti jsem Vaše hnutí D.O.S.T. podpořil a koupil jsem si sborník. Budou zase nějaké tištěné materiály ? Každý měsíc se též těším na svoje nové číslo časopisu MY.
V těchto dnech je to poprvé po 30-ti letech co mám strach, hlavně o svou rodinu. To je hrůza. Nezanedbatelná část přátel se ode mne odvrátila pro mé názory, prostě nějak se z nich stali zombie. Ti lidé vůbec netuší, s čím si zahrávají. doufám, že procitnou a uvidí opět vše pravdivě. K tomu můžete přispět i Vy, pane Semíne.
Plně Vás proto podporuji ve Vaší kandidatuře a přeji vám úspěch.
s úctou
Jan Chramosta
Naprosto přesné zhodnocení současné situace
Celá situace kolem Michala Semín, Ladislava Jakla či Václava Klause ml. a dalších, jen potvrzuje, že když jsme se v roce 1989 domnívali, že ideologie marxismu a jeho praktická aplikace v komunistické tyranii skončila, že stejná, ba sofistikovanější verze téhož, prodchnula západní společnost. Po třiceti letech je to velmi smutné zjištění.
Na příkladu kampaně proti zvolení Ládi Jakla do RRTV a Michala Semína do RČTK vidíme naprosto názorně, kam dospěla demokracie v naší zemi. Manipulace veřejným míněním, nálepkování lidí podle jejich vztahu k bruselským strukturám či liberálně-levicovým výmyslům, je novodobou totalitou. Je o to příšernější, že je podporována politickými stranami, které se nazývají „demokratickými“. Přesně proto nemá být zástupcům normálních občanů umožněna účast na dohledu nad způsobem informování obyvatelstva.